Переглядів: 369 Ідентифікатор матеріалу - 1623
Розпорядження Кабінету Міністрів України
№948-р від 14.12.2016
"Деякі питання реалізації пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втручання” для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя"
- Видавець:
- Кабінет Міністрів України
- Категорії:
- Інклюзивне навчання, Інноваційна діяльність, Дошкільна освіта, Наукове і методичне забезпечення освіти, Післядипломна освіта, Психологічна служба та соціально-педагогічний патронат, Управління закладом освіти
- Навчальний рік:
- 2016/2017 навчальний рік
Якщо у вас не вантажиться онлайн перегляд документів, оновіть сторінку (клавіша F5) або натисніть тут.
На єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України “Урядовий портал” оприлюдено розпорядження КМУ “Деякі питання реалізації пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втручання” для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”.
Цим розпорядженням Уряд затвердив план заходів із виконання у 2017-2020 роках пілотного проекту щодо практики надання послуг раннього втручання для дітей, підтримавши ініціативу Міністерства охорони здоров’я.
Створення системи раннього втручання – актуальна складова реформування системи охорони здоров’я, що має на меті посилити первинну ланку медичної допомоги.
Така послуга покликана покращити доступ до комплексних, тривалих у часі послуг дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку, ризиком їх виникнення та родинам, що виховують таких дітей.
Утворення служб раннього втручання у найближчій перспективі сприятиме:
- зміцненню сімей, які виховують дітей з особливими потребами,
- запобіганню реінтеграції дітей,
- проведенню планомірних превентивних заходів для запобігання дитячій інвалідності.
У довгостроковій перспективі така діяльність дозволить:
- максимально соціально включити дитину з особливими потребами та її родину до суспільного життя,
- знизити витрати на спеціальну освіту і догляд.
Послуга раннього втручання у дітей – комплексна послуга, яка покликана об’єднати різногалузеву “розпорошену” допомогу (медичну, медико-реабілітаційну, психологічну, психотерапевтичну, логопедичну, соціальну) в єдину організаційну систему, що дозволяє чітко виділяти різноманітні найболючіші моменти щоденної життєдіяльності дитини та сім’ї, визначати і надавати необхідну обґрунтовану допомогу.
Створення в Україні такої системи започаткує об’єднання закладів, які зможуть проводити оцінку раннього розвитку дитини та надавати відповідні послуги.
Раннє втручання спрямоване не тільки на реабілітацію, а й на попередження порушень.
Ця послуга передбачена не тільки для дітей із довгостроковими порушеннями, а й для дітей груп ризику.
Практика надання послуг раннього втручання дітям молодшого віку із порушенням здоров’я та розвитку і ризиком їх виникнення та сім’ям, що їх виховують, впроваджуватиметься на рівні адміністративно-територіальних одиниць Закарпатської, Львівської, Одеської та Харківської областей.
Саме тут на сьогодні вже започатковано надання таких послуг у комунальних закладах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту населення та недержавних організаціях.
Джерело: