Переглядів: [wpstatistics stat=pagevisits time=total] Ідентифікатор матеріалу - 8763
Інформаційне повідомлення
№б/н від 17.03.2023
"Про реалізацію І етапу інноваційного освітнього проєкту за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів»"
- Видавець:
- Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"
- Категорії:
- Інноваційна діяльність
- Навчальний рік:
- 2022/2023 навчальний рік
Якщо у вас не вантажиться онлайн перегляд документів, оновіть сторінку (клавіша F5) або натисніть тут.
17 березня 2023 року Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та благодійна організація «Благодійний фонд «Фонд освітніх ініціатив» провели нараду-семінар з обговорення реалізації І (організаційно-підготовчого) етапу інноваційного освітнього проєкту за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів» (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 10.08.2022 № 741 та від 31.01.2023 № 103).
У роботі заходу взяли участь понад 50 освітян і науковців з різних областей України (Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Харківської, Черкаської, Донецької, Київської, Полтавської, Тернопільської та Хмельницької).
Організаційний і науково-методичний супровід у проведенні заходу надавали відділ інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи й відділ STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Модератор заходу – Антон Дзюба, автор ініціативи реалізації Проєкту, голова правління благодійної організації «Благодійний фонд «Фонд освітніх ініціатив».
Під час наради-семінару Юрій Завалевський, науковий керівник Проєкту, доктор педагогічних наук, професор, Перший заступник директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» у своєму виступі зауважив, що «посилення ролі STEM-освіти є одним із пріоритетів модернізації освіти, складовою частиною державної політики з підвищення рівня конкурентоспроможності національної економіки та розвитку людського капіталу, одним з основних факторів інноваційної діяльності у сфері освіти».
Методичні рекомендації щодо організації та проведення інноваційного освітнього проєкту у своїй доповіді розкрила Світлана Бойко (координатор інноваційного освітнього проєкту).
Олександр Стрижак (заступник директора з наукової роботи Національного центру «Мала академія наук України», доктор технічних наук, старший науковий співробітник) у своїй доповіді висвітлив науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)».
Антон Дзюба (автор ініціативи реалізації Проєкту, голова правління благодійної організації «Благодійний фонд «Фонд освітніх ініціатив») звернув увагу на необхідність і важливість розробки Положення про створення та функціонування STEM-центрів регіонального та локального рівнів на базі закладів освіти України у воєнний / повоєнний час як основи механізму підтримки сталого розвитку STEM-освіти в Україні.
Під час наради-семінару освітяни разом із науковим керівником Проєкту Юрієм Завалевським підкреслили актуальність теми наради, широке коло піднятих на ній питань, проведення методичного проєкту «STEAM-Inclusion» для дітей з особливими освітніми потребами, обговорили проблеми, досягнення й особливості створення та функціонування STEM-центрів, STEM-хабів, STEM-лабораторій, STEM-класів, STEM-майстерень в областях, згадали про втрачене обладнання STEM-центрів, яке було знищене внаслідок бойових дій в Україні, зруйновані приміщення STEM-центрів.
Джерело: