Переглядів: [wpstatistics stat=pagevisits time=total] Ідентифікатор матеріалу - 8780
Інформаційне повідомлення
№б/н від 09.06.2023
"Стратегічні цілі та завдання, визначені Стратегією комунікації з питань європейської інтеграції України на період до 2026 року"
- Видавець:
- Кабінет Міністрів України
- Категорії:
- Міжнародне співробітництво, Наукове і методичне забезпечення освіти, Післядипломна освіта, Управління закладом освіти
- Навчальний рік:
- 2023/2024
Якщо у вас не вантажиться онлайн перегляд документів, оновіть сторінку (клавіша F5) або натисніть тут.
У процесі проєктування стратегії розвитку, плану роботи закладу освіти на 2023/2024 навчальний рік і наступний період доцільно передбачити досягнення стратегічних цілей і завдань, визначених:
Стратегією комунікації з питань європейської інтеграції України на період до 2026 року
та операційним планом реалізації у 2022-2024 роках Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України на період до 2026 року.
Вищезазначені документи схвалені і затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2022 року № 1155-р «Про схвалення Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України на період до 2026 року».
Розміщений нижче матеріал підготовлено на основі двох вищезазначених документів і систематизовано за стратегічними цілями, завданнями для їх виконання, а також завданнями, визначеними операційним планом реалізації у 2022-2024 роках Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України на період до 2026 року (далі – ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року).
Для досягнення Стратегічної цілі 1 необхідним є виконання таких завдань:
- Підтримка та подальший розвиток позитивного сприйняття українським суспільством стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі.
Завдання 1.1., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
1.1.1. Оцінка рівня поінформованості та підтримки українським суспільством європейської інтеграції України, а також ефективності реалізації інформаційної взаємодії (комунікації).
1.1.2. Створення та реалізація загальнонаціональної комунікаційної кампанії щодо реалізації реформ у рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію), з метою набуття повноправного членства України в Європейському Союзі.
- Забезпечення функціонування ключових інформаційних платформ щодо європейської інтеграції.
- Підвищення рівня розуміння українським суспільством процесу реалізації державної політики та основних реформ у сфері європейської інтеграції.
Завдання 1.2., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
1.2.1.Здійснення заходів щодо підвищення рівня обізнаності щодо європейської інтеграції у закладах освіти.
1.2.2. Підготовка та проведення заходів щодо підвищення рівня розуміння українським суспільством процесу реалізації державної політики та основних реформ у сфері європейської інтеграції.
1.2.3. Здійснення заходів щодо підвищення рівня обізнаності працівників молодіжних центрів та представників молоді, із якими працюють молодіжні центри, щодо європейської інтеграції.
Для досягнення Стратегічної цілі 2 необхідним є виконання таких завдань:
2.1.Забезпечення ефективної комунікації державними органами, установами та організаціями із представниками засобів масової інформації, бізнесу, громадських об’єднань, юридичних осіб, що провадять діяльність у сферах освіти та науки, культури чи молодіжної політики щодо імплементації положень Угоди про асоціацію та інших договорів між Україною та Європейським Союзом, які визначатимуть шлях України до вступу в Європейський Союз, інтеграцію України у внутрішній ринок Європейського Союзу.
Завдання 2.1., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
2.1.1. Забезпечення ефективної комунікації державними органами, установами та організаціями із представниками засобів масової інформації.
2.2. Роз’яснення представникам бізнесу та громадським об’єднанням про переваги та можливості європейської інтеграції в рамках імплементації Угоди про асоціацію та інших договорів між Україною та Європейським Союзом, які визначатимуть шлях України до вступу в Європейський Союз.
Завдання 2.2., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
2.2.1. Залучення представників бізнесу та громадських об’єднань до спільних комунікаційних проектів про переваги та можливості європейської інтеграції.
2.2.2. Забезпечення ефективної комунікації юридичних осіб, що провадять діяльність у сферах освіти та науки, культури чи молодіжної політики щодо висвітлення теми європейської інтеграції та синхронізації гуманітарної політики країни з євроінтеграційними цілями держави.
2.3. Забезпечення ефективної комунікації юридичних осіб, що провадять діяльність у сферах освіти та науки, культури чи молодіжної політики щодо висвітлення теми європейської інтеграції та синхронізації гуманітарної політики країни з євроінтеграційними цілями держави.
Завдання 2.3., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
- Залучення юридичних осіб, що провадять діяльність у сфері освіти та науки, культури чи молодіжної політики щодо висвітлення теми європейської інтеграції.
- Забезпечення ефективної комунікації представниками державних органів, установ та організацій щодо інформування громадськості в рамках секторального співробітництва між Україною та ЄС.
- Забезпечення ефективної комунікації представниками державних органів, установ та організацій щодо інформування громадськості в рамках секторального співробітництва між Україною та ЄС.
Завдання 2.4., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
2.4.1.Залучення представників державних органів, установ та організацій до інформування громадськості про секторальне співробітництво між Україною та Європейським Союзом.
2.5.Забезпечення ефективної комунікації між державними органами, установами та організаціями щодо протидії дезінформації, спрямованої на дискредитацію відносин України з Європейським Союзом.
Завдання 2.5., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
- Розроблення та впровадження підходів з протидії дезінформації, ворожій пропаганді та нейтралізації негативних стереотипів щодо європейської інтеграції.
- Підвищення рівня обізнаності фахівців державних органів, установ та організацій із відповідними структурами щодо протидії дезінформації, спрямованої на дискредитацію відносин України з Європейським Союзом.
Для досягнення Стратегічної цілі 3 необхідним є виконання таких завдань:
3.1. посилення взаємодії з державами – членами Європейського Союзу щодо публічної та практичної підтримки євроінтеграційного курсу України.
Завдання 3.1., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
- Налагодження регулярної та системної комунікації з політичними лідерами та особами, які впливають на прийняття рішень у державах Європейського Союзу, про результати реформ, пов’язаних із європейською інтеграцією України.
- підвищення рівня обізнаності громадян держав – членів Європейського Союзу щодо стратегічного курсу європейської інтеграції України, відповідних реформ та заходів із зазначених питань.
3.2. Підвищення рівня обізнаності громадян держав – членів Європейського Союзу щодо стратегічного курсу європейської інтеграції України, відповідних реформ та заходів із зазначених питань.
Завдання 3.2., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
3.2.1. Налагодження постійного, системного інформування громадян держав – членів Європейського Союзу про європейську інтеграцію України, передусім через засоби масової інформації (соціальні мережі, експертне середовище та інші канали).
Для досягнення Стратегічної цілі 4 необхідним є виконання таких завдань:
4.1. Забезпечення розуміння стратегічного курсу європейської інтеграції посадовими особами державних органів, установ та організацій.
Завдання 4.1., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
4.1.1. Запровадження механізму міжвідомчої координації інформаційної взаємодії (комунікації) з питань європейської інтеграції України.
4.1.2. Впровадження системи навчання посадових осіб державних органів, установ та організацій з питань європейської інтеграції.
4.2. Здійснення посадовими особами державних органів, установ та організацій систематичної та системної інформаційної взаємодії (комунікації) щодо мети, змісту, результатів, практичної цінності реформ і заходів у рамках реалізації стратегічного курсу європейської інтеграції.
Завдання 4.2., визначені в ОПР у 2022-2024 роках СКПЄІУ до 2026 року:
- Запровадження державними органами, установами та організаціями єдиного і обов’язкового підходу до збору, аналізу інформації та оприлюднення звітності з питань європейської інтеграції.
- Забезпечення державними органами, установами та організаціями інформування суспільства через офіційні вебсайти та сторінки у соціальних мережах.
Джерело: